Сцена

play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Актерката и продуцентка Џенифер Лопес беше во Мексико Сити за да го промовира својот нов филм Atlas.
Read more
play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Netflix го објави првиот тизер трејлер со Лиам Хемсворт како Witcher.
Read more
filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Филмскиот фестивал во Кан оваа година ги собра најголемите имиња од светот на актерството и шоубизот, а некои од најголемите ѕвезди на денешницата прошетаа на црвениот тепих.
Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Актерот Метју Пери почина во октомври минатата година, а неговата смрт е под истрага.
Read more

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Објавена е првата фотографија од Двејн Џонсон познат како The Rock, во улогата на легендарниот ММА натпреварувач и поранешен борач Марк Кер, во биографскиот филм The Smashing Machine на студиото А24.
Read more
play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Актерката Ема Стоун беше изненадена кога новинар на прес-конференција ѝ се обрати со вистинското име.
Read more
play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Секоја недела TorrentFreak внимателно ги разгледува најпиратираните филмови на торент-страниците.
Read more

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Актерката Кортни Кокс неодамна изјави дека Метју Пери ја „посетува“ и по неговата смрт.
Read more
play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Британскиот новинар и водител Џереми Кларксон втора година по ред е прогласен за најсекси маж во Обединетото Кралство.
Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Бен Афлек и Џенифер Лопес наводно се разведуваат, а како што истакнуваат американските медиуми, актерот веќе се иселил од нивниот заеднички дом.
Read more

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Фондацијата Милан Младеновиќ отвори конкурс за наградата „Милан Младеновиќ 2024“. Под слоганот „Prijavi svoju stvar“, конкурсот е отворен од 1 до 31 мај 2024 година.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more