Сцена

play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Во за многумина омилената серија има одредени моменти кои воопшто не биле планирани според оригиналното сценарио, но било одлучено да останат. Такви се на пример пискавиот глас на Брнадет и скршената кога на Пени.
Read more
play_arrow

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Објавена е првата најава за вториот дел на „Hocus Pocus“, во кој повторно заедно ги гледаме Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кејти Наџими. Сестрите Сандерс се повторно заедно и во нова авантура.
Read more

Сега е официјално – реклами и на Netflix

И покрај цврстото верување на извршниот директор Рид Хестингс дека Netflix не мора да ги компромитира своите услуги со реклами, стриминг гигантот наводно наскоро ќе лансира поевтино ниво на претплата со реклами.<
Read more
play_arrow

Најуспешниот филм во 2022 година заработи над милијарда долари

Новиот филм на Том Круз, „Top Gun: Maverick“ глобално заработи над милијарда долари и така стана најуспешниот филм во 2022 година, а воедно и најуспешен филм во кариерата на актерот.
Read more
play_arrow

Кристијан Бејл би се вратил како Бетмен, но само под еден услов

Актерот Кристијан Бејл три пати го видовме во улогата на Брус Вејн, односно Бетмен во успешните филмови на режисерот Кристофер Нолан.
Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Пред неполна недела излезе последната епизода од новата спиноф серија во Star Wars универзумот, посветена на џедајот Оби-Ван Кеноби, а веќе доби искрен трејлер.
Read more

Поради својот вереник Меган Фокс си го промени препознатливиот изглед

Еден од најексцентричните парови во Холивуд, Меган Фокс и Машин Ган Кели, повторно успеаја да изненадат со заедничко појавување на црвениот тепих.
Read more
play_arrow

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Netflix го објави трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“, креирана, напишана и во режија на Сергио Г. Санчес.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Биографскиот крими филм во режија на Мартин Скорсезе со Роберт Де Ниро, Реј Лиота, Џо Пеши, Лорен Брако и Пол Сорвино доби искрен трејлер - 32 години откако ја имаше својата премиера.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Секоја недела TorrentFreak внимателно ги разгледува најпиратираните филмови на торент-страниците.
Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Бред Пит, иако зад себе има голем број успешни проекти, откри кој од неговите филмови го смета за најлош во кариерата.
Read more
filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Бен Афлек на малку потежок начин научи дека 10-годишниците не треба да седат зад воланот на автомобил.
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more