Сцена

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Никол Кидман за улогата во новата серија „Roar“ има нова фризура, па ги изненади фановите откако објави фотографија од снимањето.
Read more
play_arrow
filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Новата инкарнација на „Д.Н.О“ во состав Владимир Поп-Христов, Тони Мичевич и Михаил Парушев го објави новиот сингл „Чувај ме“, во очекување на следниот албум.
Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

21 година подоцна, Македонија повторно во селекција на најстариот и најпрестижниот филмски фестивал од А категорија, Интернационалниот филмски фестивал во Венеција, со филмот„Вера сонува за морето“.
Read more
play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Многу пати сум го кажала ова, но со секое слушање/навраќање на „Архангел“ откривам нови слоеви на нивниот музичко-поетско-општествен гениј и не можам поинаку освен да се предадам и да се восхитувам.
Read more
play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Netflix ретко споделува податоци за гледаноста на своите филмови и серии, освен ако не станува збор за исклучително високи бројки.
Read more
play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

И покрај тоа што гледаноста на серијата опаѓа, AMC го објави првиот трејлер за единаесеттата, последна сезона на серијата „The Walking Dead“, снимена според хит стрипот на Роберт Киркман.
Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Многумина велат дека „Interstellar“ е најбозбудливиот филм кој некогаш го гледале на кино.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Black Widow“, а по него следуваат „The Hitman's Wife's Bodyguard“ и „Space Jam: A New Legacy“.
Read more

Ристо Вртев: Песните на „Архангел“ сега ми будат поинакви емоции од времето кога беа напишани

Tрадиционално, во соработка со град Скопје, на 26 јули во 21 часот во Градскиот Парк ќе се одржи концертот „Филхармонија на отворено“.
Read more
play_arrow

Објавен официјалниот трејлер за „Dune“

Read more

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Имаше кратка и бурна кариера. Ејми Вајнхаус - незаборавна и 10 години по нејзината прерана смрт на 27 години. Сеќавањата за нежната и неповторлива Ејми се уште живи за нејзините фанови.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more