Сцена

Стејтам и 20 години помладата сопруга во центарот на вниманието поради модните комбинации во Рим

Неколку дена по премиерата на филмот „Fast X“ во Рим, претпоследниот дел од франшизата, не престанува да се зборува за парот кој го освои црвениот тепих.
Read more

Бисексуалка, борец за човековите права: Биографија на победничката на Евровизија

Претставничката на Шведска Лорин по вторпат победи на Евровизија и со тоа стана вториот изведувач во историјата на ова музичко натпреварување кој успеал двапати да триумфира.
Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за документарниот филм за Арнолд Шварценегер

Сите знаат дека Арнолд Шварценегер е еден од најпознатите бодибилдери, актери и политичари, но колку добро ја знаете неговата приказна?
Read more
play_arrow

The Mother стана најгледан филм на Netflix уште во првиот ден од прикажувањето

Новиот филм на Џенифер Лопез, „The Mother“, стана најгледаниот филм на стриминг платформата Netflix веќе во првиот ден од неговото пуштање.
Read more
play_arrow

Швеѓанката Лорин со песната Tattoo е победничка на Евровизија 2023

Швеѓанката Лорин е победничка на 67. издание на Изборот за песна на Евровизија со песната „Tattoo“. Синоќа во Ливерпул се одржа финалето на споменатото музичко натпреварување на кое таа освои 583 поени.
Read more

Ќерката на Пол Вокер ќе се појави во новото продолжение на Fast & Furious

МедоувВокер, ќерката на покојниот Пол Вокер, се огласи на Instagram за да сподели слика од снимањето на новиот филм Fast & Furious и нејзиното искуство на сетот.
Read more

Вечерва финале на Евровизија, еден билет чини колку 8 македонски просечни плати

Изгор влезници за финалето на Евровизија.
Read more

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ со признание во Лос Анџелес

Read more

ЕБУ му забрани на Зеленски да се обрати на Евровизија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски доби забрана да испрати видео-порака на финалето на Изборот за песна на Евровизија, чиј домаќин годинава во име на Украина е Обединетото Кралство, пренесува Euronews.
Read more

Кралската пошта пушти марки во чест на 40 години од ситкомот Blackadder

По повод 40-годишниот јубилеј од легендарниот британски ситком, Кралската пошта пушти во продажба специјална збирка на поштенски марки со илустрации од серијата.
Read more
play_arrow
filter

Бен Афлек ја посрамоти Џеј Ло на премиерата на нејзиниот нов филм

Џенифер Лопес и Бен Афлек имаа прилично јавна расправија на премиерата на нејзиниот нов филм The Mother.
Read more

Том Круз веќе некое време се обидува да ја освои Шакира, таа не е заинтересирана

Веста дека Том Круз и Шакира присуствувале на трката во Формула 1 ги започна гласините за нивната љубовна врска. Сега е познато дека тој веќе некое време се обидува да го освои нејзиното срце, но таа не е заинтересирана.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more