Сцена

play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

TorrentFreak објави нова листа на најсимнувани филмови на BitTorrent во изминатите седум дена. На врвот повторно е „Greyhound“, а по него следуваат „The Kissing Booth 2“ и „The Old Guard“.
Read more
filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Американската актерка Ева Лонгорија објави нови фотографии на Instagram и ја покажа нејзината одлична фигура.
Read more
play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Сопругата на раперот Енди Картрајт, Марина Кокал е уапсена откако распарчаното тело на музичарот било пронајдено во замрзнувач во нивниот стан во Санкт Петербург.
Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Актерката Наја Ривера беше погребана на 24 јули во меморијалниот парк Форест Лон во Лос Анџелес.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Легендарниот научно-фантастичен филм „E.T. the Extra-Terrestrial“ ја освои јавноста во 1982 година кога првпат тоа лето се прикажа во кината.
Read more
play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

CBS најави трета сезона на „Star Trek: Discovery“, со прикажување од 15 октомври.
Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Иако во последно време е актуелна во јавноста поради скандалот со објавата за „Голема Албанија“, пејачката Дуа Липа пријатно изненади со објавата дека наскоро ќе пристигне нејзиниот нов сингл снимен со поп-кралицата Мадона, како и со леген
Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

„The Resistance Fighter“ е полски воено-историски филм за полскиот отпор кон окупацијата од нацистичка Германија за време на Втората светска војна.
Read more
play_arrow

Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Филмовите ја отсликуваат реалноста, некои од нив совршено го претставуваат светот околу нас.
Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Според WatchMojo ова се дваесетте комедии кои постигнале многу поголем успех отколку што им се предвидувало.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

TorrentFreak објави нова листа на Топ десет најсимнувани филмови на BitTorrent.
Read more
play_arrow

Прв поглед на новата серија на HBO – „Lovecraft Country“

HBO сподели интригантен тизер трејлер за новата серија „Lovecraft Country“ на виртуелната презентација на Comic-Con.
Read more
реклама

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Борисов: Ќе понудам опција за повлекување, подготвен сум да заминам во секое време

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more