Сцена

play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Netflix го објави морничавиот трејлер за хорор филмот „Cadaver“.
Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Universal го објави првиот трејлер за „The Croods: A New Age“, продолжението на анимираниот филм за праисториското семејство кое во првиот дел од 2013 година бараше дом.
Read more

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Цело Скопје е кино на отворено со годинашното издание на Фестивалот на европски фестивал Синедејс.
Read more
play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Децата се најдобрите критичари, благодарение на нивната љубопитна проникливост и чиста искреност.
Read more

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Што е тоа што прави еден лик од серија да живее долго во сеќавањето на публиката, дури и години откако ќе престане да се емитува серијата?
Read more

„Врба“ на Манчевски во трка за Европски оскар

Европската филмска академија (ЕФА) денеска ја објави одлуката да го вклучи „Врба“ на Милчо Манчевски во селекцијата за најдобар филм 2020 на 33. Европски филмски награди.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Paramount објави трејлер за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан во главната улога. Лудата авантура која е пред него вклучува многубројни чудовишта, апокалипса и потрага по вистинска љубов.
Read more
play_arrow

Најмудрите зборови на Милан Младеновиќ што важат и денес

На денешен ден, 21 септември, во 1958 година, роден е Милан Младеновиќ, момчето од вода, фронтменот на најлегендарниот бенд од поранешна Југославија, „Екатерина Велика“.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Mulan“, а по него следуваат „The Devil All The Time“ и „Antebellum“.
Read more

„Њу ордер“ се пофалија со наградата од фестивалот Скопје Синема Сити

Членовите на светски реномираниот бенд „Њу ордер“ (New Order), еден од најголемите бендови на сите времиња, беа „артисти во фокус“ на филмскиот фестивал за музички документарни филмови Скопје Синема Сити.
Read more
play_arrow

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Научно-фантастичниот филм „Tenet“ на Кристофер Нолан заработи над 250 милиони долари на глобалниот бокс-офис. Но, во САД филмот се бори за дополнително внимание за да привлече публика.
Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Се подготвува реално шоу во кое ќе се бараат вљубеници во вселената низ целиот свет, а победникот ќе освои патување до Меѓународната вселенска станица.
Read more
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Филипче: Состојбата со COVID-19 се влошува

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Секс-поза која ветува длабока пенетрација и силни оргазми

Read more