Сцена

Прво „Драјв ин синема“ вечерва во Велес

Во организација на Младинското здружение Transparent Future, со подршка на Општина Велес и спонзори, вечер во 22 часот на паркингот пред маркетот „Кид Го“, поранешен ТУШ, ќе се одржи кино-проекција на отворено која ќе може да се проследи о
Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Тибетскиот духовен водач Далај Лама објави нова песна наречена „One of My Favorite Prayers“ (Една од моите омилени молитви), којашто е втора објавена песна од неговиот сѐ уште необјавен прв духовен албум си мантри и вежби.
Read more

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Британската глумица Кејт Бекинсејл повторно се занимаваше со своите следачи, обично мажи, на кои им пречи тоа што таа се гледа со момче кое е точно двојно помладо од неа.
Read more
play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Од вчера, стриминг платформата Netflix нуди ризница од нови содржини за своите претплатници.
Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Поранешните италијански фудбалери се пробаа во светот на музиката и досега реакциите се позитивни.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Netflix знае колку добро „палат“ љубовните трилери кај публиката, а најновиот оригинален трилер во продукција на стриминг гигантот сосема доволно потсетува на „Secret Obsession“ и „Dangerous Lies“.
Read more
play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Британската поп ѕвезда, Дуа Липа смета дека е достојна да ја наследи кралицата на поп музиката, Мадона. 
Read more

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Дел од членовите на екипата од македонскиот документарец „Медена земја“ се поканети да бидат членови на Американската академија за филмска уметност и наука што ги доделува Оскарите.
Read more
filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Во 2004 година публиката се вљуби во романтичната комедија „50 First Dates“. Една од работите кои предизвикаа најголемо восхитување е упорноста на Хенри повторно и повторно да ја освојува Луси, смислувајќи нови начини.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Новата серија „Cursed“ е инспирирана од легендата за кралот Артур, но во овој случај протагонистот не е волшебникот Мерлин ниту кралот Артур.
Read more
play_arrow

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Еротската драма „365 days“ продолжува да доминира на Netflix. Втора недела по ред овој еротски филм е најпопуларен на стриминг сервисот, и покрај негативните оцени и рецензии.
Read more

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Славниот актер Долф Лундгрен се вери со 38 години помладата Норвежанка Ема Крокдал. Среќните вести ги сподели на Instagram, каде објави заедничка фотографија на која неговата 24-годишна свршеница го покажа прстенот.
Read more
реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more