Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Моќниот Range Rover Sport SVR се појави во една сцена од новиот филм за Џејмс Бонд „No Time To Die“, кој во кината ќе се прикажува од 30 септември.

Во филмот ќе се појави најмоќниот Land Rover кој е направен досега.

Видеото настана на снимањето на off-road сцени, а тимот објасни зошто Range Rover SVR е совршен за ваквиот тип сцени.

Сцената ги покажува перформансите на SUV, а ова дефинитивно ќе биде една од незаборавните моменти во филмот.

Remote video URL

Range Rover SVR има V8 мотор со 575 КС. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 4,5 секунди и достигнува брзина од 283 км/час, а ова го прави да биде најбрзиот Land Rover досега.

Remote video URL
Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Автомобили

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more

Погледнете како изгледа батеријата на електричниот Hyundai Ioniq 5

Read more

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Read more

Едноставни трикови како да ги исчистите седиштата во автомобилот

Read more
 

Ново

  • play_arrow

ДИК: Градоначалници добија 34 општини, првиот круг ќе се повтори во две општини

Читај повеќе
  • play_arrow

Прес-конференција на Државната изборна комисија (во живо)

Читај повеќе

Заев: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме

Читај повеќе

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Читај повеќе
  • filter

Креативни идеи за уредување на кујна со шанк

Читај повеќе

Жртвите во нападот во Норвешка не се убиени со лак и стрела, тврди полицијата

Читај повеќе

Колку протеини ни се потребни во текот на денот?

Читај повеќе

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Читај повеќе