Се гради друмско чудовиште побрзо од модерната Формула 1

Облечен во тркачко одело, Дејвид Дикер, не криејќи го своето задоволство, излезе од пилотската кабина на возило кое повеќе личи на Бетмобил отколку на спортски автомобил.

„Тестот помина многу добро и ја одработивме целата програма. Возбудени сме што проектот FZero влегува во нова фаза. Ова е автомобил како ниеден друг“, рекол човекот кој веќе бил доста зрел. Инаку, тој не е тест-возач, туку сопственик на компанијата Rodin, која го развива автомобилот што тој го возел.

И не само тие компании: Дејвид Дикер има ИТ империја и е еден од најбогатите луѓе во Океанија, чие богатство се проценува на речиси една милијарда долари.

Пошироката јавност дозна за Дејвид Дикер кога се обиде да влезе во Формула 1 оваа година. Тоа беше негов втор обид, повторно неуспешен. Прво, тој сакаше да го купи тимот на Вилијамс, што не му успеа, а потоа - купувајќи го успешниот британски тим Карлин како референца на патот - оваа година се пријави на натпреварот на ФИА за нов тим во Ф1. Тоа не помина, бидејќи ФИА одлучи дека конзорциумот составен од Мајкл Андрети ја заслужил кандидатурата.

Ова го налути овој Австралиец по раѓање и Новозеланѓанец по адреса, кој мислеше дека ја има најдобрата програма: неговиот тим ќе биде единствениот од јужната хемисфера, тој вети дека ќе го поддржи проектот женски возач (бидејќи се грижи за кариерата на самиот ветувајќи го Џејми Чедвик), тој има возачка академија и спонзорира млади возачи, вклучувајќи го и резервниот возач на Ред Бул, Лиам Лосон. И да: тој го гарантира целиот проект со свои пари.

Мотор со 1013 КС

Така Дикер повторно се фокусираше на неговата фабрика за автомобили каде што ќе произведе автомобил кој би требало да биде најбрзиот во светот. И не електричен. Rodin FZero е придвижуван од четирилитарски твин-турбо V10 чудовиште, дизајниран од самиот Дејвид Дикер и развиен од британскиот специјалист Neil Brown Engineering. Моторот го доби името RC-TEN, развива дури 1013 КС со 700 Nm вртежен момент, а со него автомобилот во стандардната верзија би требало да има максимална брзина од 360 км/час!

Секако, автомобилот е наменет за употреба на тркачка патека, а целта на Дикер била едноставна: да направи возило без никакви ограничувања и правила, кое ќе биде побрзо дури и од Формула 1. Звучи невозможно, но бизнисменот тврди дека ова е точно како ќе биде. Во нивните капацитети на Јужниот Остров - каде што се наоѓа и импресивната патека за тестирање - прво ќе направат 30 примероци за патеката, а потоа ќе следат патните легални. Се подготвува и електрична верзија.

Инаку, Дејвид Дикер не се откажал од желбата да стане сопственик на тимот на Формула 1. Тој наводно побарал цена за тимот Алфа Таури пред неколку месеци, но бил одложен поради бараната сума која наводно била меѓу 800 и 900 милиони долари.

Remote video URL
реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Авто новости

Инвентивен шофер на денот

Read more

Црна кутија и алкотест стануваат стандардна опрема во Dacia

Read more

Каде заврши најскапата регистарска табличка во светот?

Read more

Porsche претстави две нови e-hybrid варијанти на Panamera

Read more
 

Автомобили

Инвентивен шофер на денот

Читај повеќе

Црна кутија и алкотест стануваат стандардна опрема во Dacia

Читај повеќе
  • filter

Каде заврши најскапата регистарска табличка во светот?

Читај повеќе
  • filter

Porsche претстави две нови e-hybrid варијанти на Panamera

Читај повеќе

„Вселенски“ сопирачки: Полесни се и подобро се ладат

Читај повеќе

Mercedes пресече: Поевтините бензинци ни се поважни од автомобилите на струја

Читај повеќе
  • filter

Новиот 720S GT3 Evo на McLaren изгледа фантастично

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Познати деталите за електричниот СУВ на Nissan - вредеше да се чека

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто прозорците на возилата имаат црни точки?

Читај повеќе