Се подготвува филм според видеоиграта „Borderlands“ - Кевин Харт во главната улога

Веќе започна снимањето на филмот според видеоиграта „Borderlands“, а една од главните улоги, ликот на Роланд, ќе ја толкува актерот Кевин Харт.

Сè уште не се знае кои други актери ќе бидат дел од тимот, но познато е дека покрај Харт, во филмот ќе глуми и Кејт Бланшет која ќе го толкува ликот Лили.

Искусните играчи веќе знаат дека Роланд во „Borderlands“ припаѓа на класата Soldier.

URL

Режисерот Ели Рот изјави дека е презадоволен што Харт ќе глуми во филмот и е возбуден што ќе го видиме овој актер во поинакво издание.

Remote video URL
Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Филм & ТВ

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more
 

Сцена

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе