Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Иако Шакира и Пике барем малку ги оставија настрана несогласувањата за да го прослават роденденот на нивниот син Милан, сега на интернет се појави видео кое покажува дека во тоа семејство имало повеќе проблеми отколку што изгледа на прв поглед.

 

Иако многумина ја критикуваа Шакира затоа што на балконот од нејзината куќа стави вештерка свртена кон куќата на свекрвата и ѝ пишуваа дека не треба да ја меша во конфликтот меѓу неа и Пике, се чини дека Монсерат Бернабеу многу се мешала во нивната врска.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, се гледа како Шакира и Монсерат се расправаат, а во еден момент мајката на Пике ја зграпчува Шакира за лицето додека пејачката ѝ ја турка раката.

Особено е впечатлив моментот во кој Монсерат избезумено гледа во Шакира и покажува со прст кон неа да замолчи.

Наводно, Монсерат во тоа видео ѝ рекла на Шакира: „Мораш да ја држиш устата затворена“, пренесуваат шпанските медиуми.

Додека се одвиваше нивното соочување на улица, Пике само стоеше и гледаше. Видеото од инцидентот кое дури сега заврши на мрежите е снимено порано, но не се знае точниот датум.

URL

Многумина се револтирани од ова видео.

„Не можам да верувам дека Пике само стоеше додека мајка му јаа држеше Шакира за лицето“, „Погледнете го Пике. Не прави ништо. Не знае како да ја заштити Шакира од сопствената мајка. Тоа не е маж“, „Ми се гади. Погледнете го гневот во очите на мајката на Пике“, се дел од коментарите под видеото кое има над два милиони прегледи.

Тагови
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Музика

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Read more

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Read more

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Read more

Måneskin: Ако сме хетеросексуалци не значи дека не може да носиме шминка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?

Читај повеќе