Се појавија фотографии од уништената руска подморница

МАКФАКС
/ 18.09.2023 / 17:50

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои наводно се гледа руска подморница уништена во минатонеделниот украински напад.

„Фотографии на кои се прикажани последиците од украинскиот ракетен напад со ракетите ‘Сторм шадоу’ на рускиот брод, подморницата ‘Ростов на Дон’ во Севастопол. Со оглед на штетата што ја гледаме, проектилот ја погодил подморницата со разурнувачки ефект“, стои на Facebook профилот Ukraine Weapons Tracker.

URL
реклама

7 знаци дека имате IBS - синдром на нервозно дебело црево

Read more

Голем месечен хороскоп за јуни: Три знака ќе добијат судбоносни шанси и понуди

Read more

Зошто шишињата за вино не се 1 литар туку 0,75 литри?

Read more

Месечен финансиски хороскоп за јуни: Нова работа за Бикот, Скорпијата ги решава долговите

Read more

Свет

Declassified UK: Чарлс примил награда од украински нацист

Read more

Европа во параноја - за пожарите и графитите виновна е Русија?

Read more

Financial Times: НАТО не може да ја заштити Источна Европа

Read more

WSJ: Маск ќе му стане советник на Трамп

Read more
 

Вести

Малолетник со тешки повреди донесен во Градска, го истепале неколку малолетници пред основно училиште

Читај повеќе
  • play_arrow

Declassified UK: Чарлс примил награда од украински нацист

Читај повеќе

Шмит: Не можам да одредам датум за прием на Западен Балкан во ЕУ

Читај повеќе

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Читај повеќе

Европа во параноја - за пожарите и графитите виновна е Русија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тома Фила тврди: Слободан Милошевиќ беше убиен со исцрпување

Читај повеќе

ЛДП: Уставните измени треба да бидат билет за влез во ЕУ, а не за политички пазарења

Читај повеќе

Спречен шверц на поголема количина производи за широка потрошувачка од Косово

Читај повеќе

Најава за невреме попладнево - ветер, дожд, грмежи и град

Читај повеќе