Се преврте „Сканија“, возачот загинал на лице место

Возач на камион загина на лице место кога „Сканија“ се превртела во четвртокот на регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој Барбарос.

Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога шеесет и шестгодишниот прилепчанец кој управувал со камионот во сопственост на фирмата „Смит-транс’ од Прилеп, движејќи се во правец на Македонски Брод, изгубил контрола над возилото и се превртел на коловозот, при што починал на лице место. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Македонски Брод. Сообраќајот беше во целосен прекин од 10.30 до 19.25 часот.

 

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Хроника

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Read more

Контрола во угостителски објект во тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

Read more

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци

Read more
 

Вести

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Читај повеќе

721 нов случаj на COVID-19 од 3.816 тестирања

Читај повеќе

Протест против градење висококатници во Ѓорче Петров

Читај повеќе

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Читај повеќе

Иран: Американските напади на Сирија поттикнуваат тероризам

Читај повеќе

Во Русија почна тестирањето на вакцината Sputnik V Light

Читај повеќе

Контрола во угостителски објект во тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

Читај повеќе

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци

Читај повеќе

Во Хрватска потврдени два случаи на јужноафриканскиот сој

Читај повеќе