Се продава импресивната колекција автомобили на Пол Вокер

Ѕвездата на филмската франшиза „Fast and Furious“ Пол Вокер кој загина во 2013 година, зад себе остави импресивна колекција автомобили.

Од 11 до 19 јануари, 2020 година на продажба ќе бидат ставени 21 возило од неговата колекција што вбројува автомобили, пикапи и мотоцикли.

Пол Вокер загина на 30 ноември, 2013 година во сообраќајна несреќа, кога имаше само 40 години.

Во завидната колекција има седум BMW M3 модели, односно два E30 M3 и пет E36 M3 Lightweight примероци. Повеќето од автомобилите се тјунирани за да имаат повисоки перформанси од фабричките.

Во колекцијата на Вокер има фантастични модели од кои најстарите имаат и по 50-тина години, што е најдобар пример за неговиот исклучителен вкус.

Посебно внимание се очекува да привлечат Ford Mustang Boss 302S од 2013, како и модифицираниот Nissan 370Z што се појави во франшизата „Fast and Furious“.

Комплетната колекција возила на Пол Вокер што ќе биде ставена на аукција ја сочинуваат:

Chevrolet Nova Wagon (1963)

Chevrolet Chevelle Wagon (1964)

Chevrolet II Nova (1967)

BMW M3 E30 (1988)

Nissan R32 Skyline Race Car (1989)

BMW M3 E30 Coupe (1991)

BMW M3 E36 Lightweight (1995)

BMW M3 E36 Lightweight (1995)

BMW M3 E36 Lightweight (1995)

BMW M3 E36 Lightweight (1995)

BMW M3 E36 Lightweight (1995)

Ford Bronco SUV (1995)

Audi S4 (2000)

Ford F250 Pickup (2003)

GMC Sierra 1500 Pickup (2004)

Harley-Davidson RS мотоцикл (2005)

Toyota Tundra Pickup (2006)

Suzuki мотоцикл (2008)

Nissan 370Z (2009)

BMW мотоцикл (2011)

Ford Mustang Boss 302S тркачки автомобил (2013)

реклама

СЗО предупредува: Не се опуштајте, втор пик во првиот бран може да се случи во секое време

Read more

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Авто новости

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Read more

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Read more

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Read more

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Read more

Автомобили

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Читај повеќе

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тјунираната ѕверка Corvette C8 стигна до 330 км/ч

Читај повеќе