Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Вкупно 13 возила користени за време на снимањето на холивудскиот филм „Mad Max: Fury Road“ се понудени на продажба преку аукција.

Филмот се појави во кината во 2015 година и привлече големо внимание благодарение на одличната акција, импресивната кинематографија и спектакуларните возила.

Сега ентузијастите имаат можност да купат возила што се користеле на снимањето, односно вкупно 13. Понудите се прифаќаат во секоја валута, а аукцијата трае до 26 септември.

Возилата се подготвувани за потера во пустински области, а за пат, нормално, се нелегални.

Списокот на возила кои се продаваат изгледа вака:

 • The War Rig: Prime Mover Inc. танкер и прколка
 • The Gigahorse: W16 Cadillac - пар
 • The Doof Wagon
 • Nux Car: 1932 Chev Coupe
 • V8
 • Convoy Car: Elvis
 • Convoy Car: Jag Flamer
 • Razor Cola: 1973 XB Falcon Coupe (The Interceptor reborn)
 • Pole Car: Pontiac Surfari
 • Sabre Tooth: F250 Claw Car
 • Fire Car: Dodge
 • Caltrop: El Dorado
 • Buggy: Ratrod Chev
 • Buick тешка артилерија
Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Авто новости

Галерија на неделата: Ford Focus

Read more

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Read more

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Read more

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Read more
 

Автомобили

 • filter

Галерија на неделата: Ford Focus

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Читај повеќе

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Читај повеќе
 • filter

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Читај повеќе
 • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
 • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе