Се продаваат автомобили од „Fast & Furious“ на онлајн аукција

Автомобилите што се користеа за турнејата Fast & Furious Live Arena Show се ставени на аукција поради финансиски проблеми на организацијата.

Автомобилите веќе беа на турнеја низ Европа во 2018 година и годинава требаше да имаат светска турнеја. Меѓутоа, тоа нема да се случи и сите импресивни возила и целата опрема што се користи за шоуто ќе бидат ставени на онлајн аукција.

Во колекцијата се вбројуваат многу автомобили што биле користени за снимањето на популарните филмови, а меѓу нив е и возилото во облик на болид со Chevrolet мотор од филмот „Fast & Furious 6“, како и Nissan 350Z од филмот „The Fast and the Furious: Tokyo Drift“.

Во понудата е и копија на Lamborghini со Jaguar V6 мотор, како и Dodge Charger копија од „The Fate of the Furious“.

Голем дел од автомобилите користени во шоуто се произведени или купени во Велика Британија. Копиите на автомобилите од филмовите се направени неколку месеци по почетокот на шоуто во јануари минатата година. Меѓу нив се три Honda Civic со Ford мотор, Nisan GT-R BenSopra, Toyota Supra, Mazda RX-7, Honda S2000 и Nissan Skyline GT-R.

Треба да се напомене дека ниту еден од автомобилите моментално нема законска дозвола да се движи во сообраќај, по улици или по патишта.

Целата галерија погледнете ја ТУКА.

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Изгубени во преводот левел Општина Аеродром

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Авто новости

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Read more

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Read more

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Читај повеќе

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Читај повеќе

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе

Нова ера за BMW?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе