Се разведува Миа Калифа: Пробавме сè, но не оди

Бившата порно ѕвезда Миа Калифа на социјалните мрежи објави дека по две години брак се разведува од Роберт Сандберг.

Во објавата Миа објаснува дека се обиделе бракот да функционира, но по година дена терапија и работа на тоа меѓу нив нема заеднички јазик меѓу нив, но ќе останат  добри пријатели.

„Секогаш ќе се сакаме и почитуваме бидејќи знаеме дека ниту еден изолиран инцидент не е причина за нашиот прекин, туку непремостливите разлики за кои не може да се обвиниме еден со друг“, напиша Миа.

Миа и Роберт се свршија во март, 2019 година, а се венчаа на 10 јуни истата година. 28-годишната инфлуенсерка и поранешна порно ѕвезда зад себе веќе има еден брак кој заврши со развод во 2016 година по што ја започна кариерата како порно актерка.

Брзо стана највисоко рангирана ѕвезда на Pornhub, но подоцна тој период го опиша како најлошиот во нејзиниот живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mia K. (@miakhalifa)

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Живот

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Read more

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Read more
 

Магазин

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе