Се разведуваат Икарди и Ванда: Крај на најконтроверзната љубовна приказна во спортот

Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди и неговата сопруга (и воедно негов агент) Ванда Нара повеќе не се заедно, објави Ванда на својот профил на Instagram.

Медиумите во Италија пишуваат дека споменатата двојка се разделува после 8 години брак, а заедно имаат две ќерки. Иако во последните месеци постоеја сомневња дека еден од најпознатите парови во светот на спортот ќе стави крај на врската, сега Ванда и официјално го потврди тоа со објава на Instagram.

„Многу е болно да се живее овој момент. Но, со оглед на мојата експонираност и работите што ги надминуваат медиумските шпекулации, подобро е тоа да го дознаат од мене. Немам што повеќе да појаснам и нема да давам детали за оваа разделба. Ве молам имајте разбирање, не само за мене, туку и за нашите деца“, вели таа во пораката што ја објави на стори.

Мауро и Ванда со месеци имаат многу проблеми во и онака турбулентната врска, а минатата година таа го обвини дека ја изневерува, поради што привремено ја прекинаа врската. Сепак, неколку месеци потоа успеаја да најдат заеднички јазик и да се помират, но очигледно тоа не траеше долго.

Во 2008 година Ванда се омажи за Макси Лопес, аргентински напаѓач, со кој имаше три сина, а парот се разведе во 2013 година по серија меѓусебни обвинувања за брачно неверство. Во епилогот од приказната со Макси Лопес, Ванда започна врска со Икарди, соиграч на Макси и човек кој важеше за еден од неговите најдобри пријатели.

Подоцна во приказната се вклучи целата аргентинска јавност, јасно поради која причина, како и соблекувалната на аргентинската фудбалска репрезентација, а тамошните медиуми пишуваа дека Меси им забранил на селекторите да го повикуваат Икарди во репрезентацијата и дека токму тоа е причината зошто никогаш не доби шанса во репрезентацијата, што можеби ја заслужуваше.

Икарди и Ванда, и покрај сѐ, се венчаа во 2014 година, а добија две ќерки - Франческа и Изабела. Во меѓувреме, Ванда стана агент на Мауро и беше главен двигател на неговиот трансфер од Интер во ПСЖ, а сега и во Галатасарај.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Фудбал

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Read more

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Read more

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Read more

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Read more
 

Спорт

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Читај повеќе

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Читај повеќе

Колку заработи Ѓоковиќ во 2023 година?

Читај повеќе

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Читај повеќе

Kако Арсенал во 97. минута дојде до победа што ја чекаше цели 37 години?

Читај повеќе

Што ќе се случи со фудбалерот кој доби отказ бидејќи ја поддржа Палестина?

Читај повеќе

Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Читај повеќе

Тер Штеген ќе го оперира грбот, ќе отсуствува три месеци

Читај повеќе