Се самоуби актерот од серијата „Baskets“, Хаген Милс

Милс прво ја застрелал мајката на неговото дете, а потоа посегнал по сопствениот живот.

Хаген Милс го глумеше ликот на Лаки во серијата „Baskets“ на Зак Галифанакис, а последно се појави во хоророт „Star Light“ чија премиера треба да биде на 4 август.

29-годишниот Милс прво пукал во Ерика Прајс (34 год.) со која има ќерка, а потоа се самоубил, вели полицијата.

Ерика била застрелана во раката и градите и ја дочекала полицијата пред нејзината куќа кога им рекла дека Милс е внатре. Тој ја чекал да се врати држејќи ги како заложници нејзината мајка и нивната ќерка.

Полицијата констатирала дека Милс бил веќе мртов, додека Ерика била пренесена во болница и е во стабилна состојба. Мајка ѝ и ќерката не биле повредени.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Read more

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе