Се самоуби актерот од серијата „Baskets“, Хаген Милс

Милс прво ја застрелал мајката на неговото дете, а потоа посегнал по сопствениот живот.

Хаген Милс го глумеше ликот на Лаки во серијата „Baskets“ на Зак Галифанакис, а последно се појави во хоророт „Star Light“ чија премиера треба да биде на 4 август.

29-годишниот Милс прво пукал во Ерика Прајс (34 год.) со која има ќерка, а потоа се самоубил, вели полицијата.

Ерика била застрелана во раката и градите и ја дочекала полицијата пред нејзината куќа кога им рекла дека Милс е внатре. Тој ја чекал да се врати држејќи ги како заложници нејзината мајка и нивната ќерка.

Полицијата констатирала дека Милс бил веќе мртов, додека Ерика била пренесена во болница и е во стабилна состојба. Мајка ѝ и ќерката не биле повредени.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе