Се самоуби велешанец кој тешко повреди девојка, таа се бори за живот на Клинички

Се самоуби 38-годишниот маж, синоќа во неговиот стан во Велес на улица „Андон Шурков“, кој вчера утрото тешко ја повреди својата 25-годишна невенчана сопруга, која се бори за нејзиниот живот во Клинички во Скопје. Информацијата за МИА синоќа ја потврди Ристе Самарџие,в портпарол на СВР Велес, кој рече дека денеска ќе се произнесе со дополнителни информации околу денешниот случај и за тоа дали повредата ѝ била нанесена со огнено оружје.

Портпаролот на СВР Велес претходно информираше дека утрото на 26 јануари во 7:47 часот во СВР Велес, од Итна медицинска помош Велес било пријавено дека кај нив била донесена 25-годишна жена со повреди на телото нанесени од нејзиниот невенчан сопруг и дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Од Општата болница Велес, како што информира за МИА д-р Елена Левкова-Ќулумова, 25-годишната М.Р. во болница била донесена со Итна помош во 8:30 часот.

Таа ни потврди дека жената била донесена во тешка состојба со прострелна рана во долниот дел на стомакот. По направените лабораториски испитувања, а поради тежината на повредата во тешка животозагрозувачка состојба била препратена во Ургентниот центар на скопските клиники, каде се бори за својот живот.

реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Хроника

Еден убиен, двајца повредени во пукање на Пластичарска

Read more

17-годишник пукал од неговото кон друго возило

Read more

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Read more

Им ветувал виза за странска земја: Измамник од Скопје земал по 1.000 евра од лице

Read more
 

Вести

Левицата со апел до земјоделците да пријават неправилности

Читај повеќе

Повеќе од 600 лица исчезнаа по лизгање на земјиште во Папуа Нова Гвинеја

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова Каледонија не мирува: Макрон испраќа уште жандарми, но најави и референдум

Читај повеќе

Еден убиен, двајца повредени во пукање на Пластичарска

Читај повеќе

Утревечер гостување на Хрватски гитарски квартет во Македонската филхармонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Читај повеќе

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Карпош

Читај повеќе

Сончево со мала до умерена облачност

Читај повеќе
  • play_arrow

Нетанјаху мета на исмевање: Хабиби, со која армија го планираш ова?

Читај повеќе