Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Бенџамин Кео, син на музичарката Лиса Мари Присли и внук на рокенрол легендата Елвис Присли, почина на 27 години.

Лиса Мари е „скршена од болка“ поради загубата на синот од бракот со Дени Кео, рече нејзиниот портпарол.

„Скршена е од болка, неутешна и затечена од веста, но се труди да биде силна за 11-годишните близнаци и најстарата ќерка Рајли“, изјави портпаролот Роџер Видиновски за People.

„Го обожаваше момчето. Тој беше љубовта на нејзиниот живот.“

Лиса Мари, ќерката на Елвис Присли, е мајка на 31-годишната Рајли Кео, како и 11-годишните близнаци Харпер и Финли, од бракот со Мајкл Локвуд.

Бенџамин Кео се самозастрелал со огнено оружје синоќа во Калабасас, Калифорнија, објави TMZ.

Во 2012 година Бенџамин, заедно со другите деца на Лиса Мари, беше дел од музичкото видео за нејзиниот римејк на хитот на Елвис од 1954 година „I Love You Because“.

Remote video URL

Лиса Мари беше особено блиска со Бенџамин. На Денот на мајката во 2009 година двајцата ставија исти тетоважи на „келтски јазол на вечноста“ што според неа означува „вечна љубов и поврзаност“.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Музика

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Read more

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе