Сè што е погрешно со „Constantine“

Киану Ривс ја толкува главната улога во хорор филмот „Constantine“, режисерско деби на Франсис Лоренс во 2005 година. Филмот го портретира Џон Константин како човек со можности да комуницира со суштества во нивната вистинска форма, полуангели или полудемони.

Тој бара спасение од вечното прогонство во Пеколот поради обид за убиство во неговата младост. Ги брка демоните назад во Пеколот со дел да ја придобие наклонетоста од Рајот. Но, на крајот сето тоа кулминира во многу помрачна приказна.

Филмот заработи 230.9 милиони долари низ светот, со буџет од 100 милиони долари. Кога станува збор за критичарите, некои не се баш воодушевени од филмот. Овој пат, екипата на Cinema Sins пронајде што сè не чини со овој филм, наоѓајќи вкупно 104 филмски „гревови“.

реклама

Филм & ТВ

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Read more

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more