Сè што е погрешно со „It: Chapter Two“

Хоророт „It: Chapter Two“ од 2019 година е продолжение на филмот „It“ од 2017 година, а двата филма се базирани според книгата на Стивен Кинг објавена во 1986 година.

Режисер на двата дела е Енди Мушиети. Дејството е сместено во 2016 година, 27 години по првиот филм, а во главните улоги се појавуваат Џесика Честејн, Џејмс Мекавој, Бил Хедер, Исаја Мустафа, Џеј Рајан, Џејмс Ренсон и Бил Скарсгард како кловнот-убиец Пенивајс.

Филмот доби мешани критики и со буџет од 79 милиони долари заработи 472 милиони долари на бокс-офисот. Екипата од Cinema Sins успеа да открие што сè е погрешно со овој филм, во ново видео.

реклама

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more