Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

„Wedding Crashers“ е страшно популарен филм од 2005 година кој до ден денес се гледа повторно и повторно. Тоа не значи дека и сѐ е во ред со него.

Во режија на Дејвид Добкин и сценарио на Стив Фејбр и Боб Фишер, комедијата во главната улога ги виде Овен Вилсон и Винс Вон, а се појавуваат и Кристофер Вокен, Рејчел МекАдамс, Бредли Купер, Ајла Фишер и Џејн Сејмур.

Со буџет од 40 милиони долари, „Wedding Crashers“ оствари севкупна заработка од 288,5 милиони долари.

Ова се сите грешки кои тимот на CinemaSins успеа да ги воочи во ова ремек дело:

Remote video URL
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Филм & ТВ

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Read more

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Read more

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Read more
 

Сцена

  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе