Сè што треба да знаете за новата Nokia 3.4

HMD Global неодамна ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4.

Смартфонот Nokia 3.4 има камера со ултраширока леќа и одлични перформанси.

Nokia 3.4 поседува Qualcomm Snapdragon 460 процесор, голем 6,39-инчен HD+ екран и Android 10.

Уредот го напојува батерија од 4.000 mAh и се продава по цена од околу 140 евра.

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt:

Remote video URL
Тагови
реклама

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Read more

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Read more

Што се случува во телото ако секој ден земате витамин Ц?

Read more

Мобилни

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Read more

Познато кога ќе пристигне новиот Honor 60

Read more

Објавени рендери за новиот Google Pixel 6A

Read more

Како ќе изгледа Realme GT 2 Fold?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Црцорењето на птиците станува сѐ потивко: Научниците открија загрижувачки податоци

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија воведува кучиња падобранци во армијата

Читај повеќе

Научници сакаат да создадат магнетно поле на Марс

Читај повеќе

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Читај повеќе

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Читај повеќе

Кој произведувач прв ќе претстави смартфон со камера од 200 MP?

Читај повеќе

Вирусите може да изумрат – дали тоа се случува со коронавирусот во Јапонија и Индија?

Читај повеќе

Вработена во Pfizer ги украла тајните за ковид вакцините

Читај повеќе

Blue Origin во декември ќе испрати 6 туристи во вселената

Читај повеќе