Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Apple минатата недела ги претстави новите модели од MacBook Pro линијата, заедно со новите M1 чипови.

MacBook Pro доби редизајн и ново е речиси сè – чипови, тастатура, дизајн на куќиштето и екранот.

Најновиот MacBook Pro го движи и новиот M1 Pro чип кој беше претставен вечерва, а кој е 70% побрз од досегашната верзија на овие чипови од Apple. Исто така, претставен е и побрзиот M1 Max чип. Новиот MacBook Pro го движи 10-јадрен процесор со RAM меморија од 64 GB, а батеријата трае 21 час со едно полнење.

Погледнете ја рецензијата на The Verge во која ќе ви го претстават новиот MacBook Pro.

реклама

Хардвер

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Познато како ќе изгледа Samsung Galaxy Tab A8

Read more

Протекоа фотки од бизарниот лаптоп со два екрана на Lenovo

Read more

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
play_arrow

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
play_arrow

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more