Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 11

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11 за глобалниот пазар.

Xiaomi Mi 11 пристигнува со 6,81-инчен AMOLED екран, со QHD+ резолуција и 120 Hz освежување на екранот. Предниот панел го штити Gorilla Glass Victus.

Смартфонот пристигнува како прв модел со Qualcomm Snapdragon 888 процесор. Има 8 GB RAM и 128 GB или 256 GB меморија.

Главната камера има 108 MP, ултрашироката камера има 13 MP и 5 MP макро сензор.

Новиот смартфон пристигнува со батерија од 4.600 mAh која поддржува брзо полнење од 55W. 

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt за новиот смартфон:

Remote video URL
Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Мобилни

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Read more

„Ѕверот“ доаѓа: Смартфон со 18 GB RAM

Read more
 

Гик

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случува земјотрес?

Читај повеќе

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе