Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi неодамна ја претстави новата серија Redmi Note 10.

Најдобриот телефон од новата серија е Redmi Note 10 Pro. Има 6,67-инчен AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz.

Доаѓа со 4 камери. Главната камера има 108 MP и Samsung ISOCELL HM2 процесор, ултраширока камера од 8 MP, макро камера од 5 MP и 2MP сензор за длабочина. Селфи камерата има 16 MP.

Почетната цена започнува од 279$ за моделот со 6/64 GB, 299$ за моделот од 6/128 GB и 329$ за моделот од 8/128 GB.

За подетални информации, погледнете ја рецензијата на Tech Spurt.

Remote video URL
Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Мобилни

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Read more

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе