Сè што треба да знаете за Poco M3: Одлични перформанси и пристапна цена

Брендот на Xiaomi пред неколку дена го претстави новиот евтин смартфон Poco M3.

Poco M3 кој има одлични спецификации ако се земе предвид неговата цена.

Уредот доби 6,53-инчен 1080p LCD екран со фреквенција на освежување од 60 Hz и селфи камера од 8 MP. 

Уредот доби Qualcomm Snapdragon 662 процесор и 4 GB RAM. Го напојува батерија од 6.000 mAh, а достапен е со верзии од 64 и 128 GB интерна меморија.

Главната камера има 48 MP, а макро камерата и сензорот за длабочина имаат по 2 MP.  Смартфонот чини само 149 евра.

Poco M3 е одличен и за гејминг, а тоа ќе го погледнете во рецензијата на Tech Spurt:

Remote video URL
Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Мобилни

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Read more

Galaxy Note 22 ќе биде претставен наредната година?

Read more

Xiaomi ја претстави серијата 11T

Read more

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе

Telegram е рај за сајбер криминалците

Читај повеќе

Ерупција на вулкан во Исланд трае веќе шест месеци, најмногу во последните 50 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали брутално моќниот Defiant X ќе може да го замени американскиот Black Hawk?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вселенските туристи на Илон Маск му се јавија на Том Круз од орбитата

Читај повеќе

Озонската дупка во јужната хемисфера е поголема од Антарктик

Читај повеќе

Во Египет откриен праисториски кит со четири нозе

Читај повеќе