Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Samsung во ноември ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.

Galaxy A12 пристигна со HD+ Infinity-V екран од 6,5-инчи. Покрај тоа, со батеријата од 5.000 mAh може да гледате и по неколку омилени епизоди бeз прекин, а со помош на полњачот од 15W батеријата ќе ви се наполни за кратко време.

A12 има камера од 48 MP, како и ултраширока камера од 5 MP и сензор за длабочина од 2 MP, одличен за фокусирање на деталите.

Достапен е во бела, црна и во сина боја.

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt за останатите детали:

Remote video URL
Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Мобилни

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Read more

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Read more

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Read more

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more
 

Гик

За физички неактивните, веројатноста да починат од COVID-19 е поголема

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Читај повеќе

Русија најави повлекување од Меѓународната вселенска станица, гради нова

Читај повеќе

Научниците открија нова причина зошто постојано сме гладни

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА денеска ќе го тестира Ingenuity на Марс

Читај повеќе

SpaceX ќе гради ново летало за Месечината

Читај повеќе

НАСА за првпат лансира екипаж со сонда и повеќекратна ракета на SpaceX

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Читај повеќе