Сè што треба да знаете за Xiaomi Mi 11 Ultra

Кинеската компанија Xiaomi во март го претстави својот најмоќен смартфон Mi 11 Ultra.

 

Уредот пристигна со нов дизајн на модулот за камери во кој се наоѓа и вториот помал екран, а по тоа се разликува од основните модели Mi 11 и Mi 11 Pro.

Системот на камери е составен од сензор за длабочина од 50 МP и од ултраширока и перископска фото камера од 48 MP. Камерите имаат 5Х оптички зум и дигитален зум од 120Х.

Главниот AMOLED екран има екран од 6,81 инч со QHD+ резолуција и фреквенција на освежување од 120 Hz и Gorilla Glass Victus заштитно стакло.

Селфи камерата има 20 MP.

Уредот има Qualcomm Snapdragon 888 процесор, а има 8 GB RAM и 256 GB меморија и батерија од  5.000 мАh.

Погледнете ја рецензијата за повеќе информации:

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more

Мобилни

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Read more

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Првиот комерцијален сателит што може да се репрограмира беше лансиран во вселената

Читај повеќе

Google забрани апликации со милиони преземања

Читај повеќе
  • play_arrow

Руските космонаути објавија снимка од МВС по инцидентот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе