Сѐ што треба знаете за „Hitman 3“ пред да ја купите

Осмото продолжение на култната игра „Hitman“ излезе пред пет дена, но пред да ја набавите убаво е добро да се запознаете со истата.

Развиена од IO Interactive играта е наменета за Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia и Nintendo Switch, а на гејмерите им стана достапна од 20 јануари годинава.

Иако во името го содржи бројот 3, вусшност се работи за осмо продолжение од серијалот „Hitman“, а тројката е бидејќи е трет дел на трилогијата „World of Assassination“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Гејминг

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more

Топ 20 нови игри за PS4

Read more

PlayStation 5 добива нов џојстик

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе

Роскосмос почна да работи на Венера-Д орбиталната станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот вселенски ураган исфрла електрони наместо дожд

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Читај повеќе