Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Warner Bros одлучи да снима римејк на филмот „Телохранител“ (The Bodyguard), а сценариото за оваа реализација ќе го напише Метју Лопез, пишува Variety.

Новиот филм ќе биде инспириран од романтичната драма во која главните улоги ги играа Витни Хјустон и Кевин Костнер.

Овој филм беше премиерно прикажан во 1992 година и заработи 400 милиони во кината. Покрај тоа, музиката од филмот го достигна самиот врв на листата на најпопуларна филмска музика на сите времиња.

Remote video URL

Продукцијата на филмот ќе биде потпишана од Лоренс Касдан, Ден Лин и Џонатан Ајрих.

Сѐ уште не е одлучено кои холивудски ѕвезди ќе глумат во филмот, но засега постојат теории дека тоа би можело да бидат Крис Хемсворт и Теса Томпсон или Ченинг Тејтум и Карди Б.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Филм & ТВ

Кои се правилата за користење оружје на филмските сетови?

Read more

Прва прес-конференција за инцидентот со Болдвин, полицијата нема уапсено никого

Read more

15 најдобри филмови со Кијану Ривс

Read more

Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

Read more
 

Сцена

Кои се правилата за користење оружје на филмските сетови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прва прес-конференција за инцидентот со Болдвин, полицијата нема уапсено никого

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најдобри филмови со Кијану Ривс

Читај повеќе
  • play_arrow

Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Crown“ продолжува со контроверзиите и во новата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ ќе добие втор дел, познат и датумот на премиерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за „The Unforgivable“ со Сандра Булок

Читај повеќе

Кијану Ривс им подари Rolex часовници на каскадерите во „John Wick“  

Читај повеќе
  • play_arrow

ABBA ја објави третата нумера од новиот албум

Читај повеќе