Се урна мост во Питсбург, автобус остана да виси

Б.С.Б.
/ 28.01.2022 / 15:51

Во американскиот град Питсбург се урна мост, а спасувачките служби се упатени на местото на несреќата.

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил околу 6 часот наутро по локално време. Засега има 10 повредени и се проверува дали има некој под урнатините.

Засега нема информации дека има починати во несреќата.

Фотографии од местото на настанот покажуваат дека автобус останал да виси на делот на мостот кој се урнал. Во воздухот се чувствувало силен мирис на гас, па гасоводот е затворен.

URL

Во меѓувреме од урнатините на мостот се отстранети возилата.

Интересно е што претседателот Џо Бајден токму во Питсбург требаше да зборува за лошата состојба на инфраструктурата. Пенсилванија има 3.353 мостови во многу лопа состојба, по што е втора најлоша американска држава.

URL

 

URL
URL
Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Свет

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Најбогатиот Украинец ќе ја тужи Русија поради војната

Read more

Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Read more
 

Вести

Инфлацијата ги покачи каматните стапки, доларот зајакна

Читај повеќе

УХМР најавува пороен дожд со грмежи

Читај повеќе

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Читај повеќе

Без вода неколку улици во Центар

Читај повеќе

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Читај повеќе

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Читај повеќе

Најбогатиот Украинец ќе ја тужи Русија поради војната

Читај повеќе
  • play_arrow

Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Читај повеќе

Дали ветерниците во Северно Море ќе ја спасат ЕУ од енергетската зависност од Русија?

Читај повеќе