Се враќа легендарната игра Diablo 2

Гласините од пред неколку дена се покажаа како точни - навистина ќе добиеме нова верзија на видео играта Diablo 2.

Додуша, тоа нема да биде Diablo што ја паметиме, туку ремастер на познатиот наслов на RPG.

Diablo 2: Resurrected може да се опише и како „римејк“, бидејќи Blizzard ја креира 3Д графиката за видеоиграта со нов engine.

Секако, постојат стандардни работи кои ги придружуваат ваквите изданија - поддршка за 4K, 144Hz, подобрен звук, како и опција за промена на поставките за графика помеѓу старите и новите.

URL

Постојат и подобрувања на квалитетот на играта, како што е споделен инвентар за сите карактери, како и опции за auto-looting. Ова се опции кои неодамна беа откриени на BlizzCon.

Diablo 2: Resurrected ќе биде објавена оваа година за PC и конзоли и тоа со меѓуплатформска прогресија.

Пред да се појави видеоиграта, Blizzard ќе спроведе техничко алфа тестирање.

реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Гејминг

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Read more

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Read more

EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

Read more
 

Гик

  • filter

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Читај повеќе

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Читај повеќе

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе