Се враќа Тони Монтана, „Scarface“ ќе добие римејк

Во недостиг на идеи Холивуд работи на нови верзии на познати филмови од минатото.

Сега на ред е култниот филм „Scarface“ од 1983 година во кој главната улога ја толкуваше славниот Ал Пачино. Вчера беше објавено дека почина 72-годишниот актер Џино Силва, кој ја толкуваше улогата на тивкиот убиец на Тони Монтана.

Universal Pictures веќе го одреди режисерот на новиот филм, тоа ќе биде Лука Гвадањино, номиниран за Оскар за филмот „Call Me By Your Name“. Сценаристи ќе бидат славните браќа Џоел и Итан Коен.

Последниот филм на Гвадањино е римејкот „Suspiria“ на култниот хорор филм од 1977 година, па може да се каже дека има искуство во создавање модерни верзии на популарни филмови.

Но, не е познато кој би можел да го глуми Тони Монтана онака како што го направи Ал Пачино. Филмот ќе се снима во Лос Анџелес.

Тагови
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Читај повеќе

Питер Динклиџ и Џејсон Момоа ќе глумат во хорор филм

Читај повеќе