Сè за лајкови: Позираше гола на загрозен вид азиски слон

Алесија Кафелникова објави видео во кое се гледа како гола позира качена на загрозен вид азиски слон, поради што ги налути луѓето кои ја следат на социјалните мрежи.

Веднаш по нејзината објава, се јави портпаролот на здружението „Да ги сочуваме азиските слонови“, кој не сокри колку е згрозен од постапката на младата девојка.

URL

„Се снимала на слон, а токму тој вид на слон постојано се бори за преживување бидејќи брутално ги искористуваат за туризам и забава. Здружението законски се залага за забрана за огласување и продажба на неетични места на кои тие посебни суштества ги комерцијализираат и малтретираат“, вели портпаролот.

По негативните коментари се јави и Кафелникова, која објави фотографија со слонот.

„Ги сакам слоновите и го сакам Бали. Тоа беше приватно фотографирање, воопшто немав намера да повредам нечии чувства. Ја сакам културата на Бали и ги почитувам индонезиските правила. Жал ми е ако сте виделе нешто негативно во ова. Сакам да ви покажам дека ги почитувам животните, особено слоновите, повеќе од сè“, порача таа.

Алесија е ќерка на поранешниот тениски шампион Јевгениј Кафелников.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alesya Kaf (@kafelnikova_a)

Тагови
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Чек дис аут

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Милијардерот Маезава бара друштво за патување на Месечината

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Читај повеќе

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Читај повеќе

Во која земја живеат најмногу милијардери?

Читај повеќе

Три навики на здравите луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Читај повеќе