ЛИГ 1 2020/21

Се задржа во воздух како во „Matrix“ и постигна гол

Нов кандидат за гол на сезоната ни доаѓа од Франција и тоа постигнат во доста необичен стил.

Играчот на Брест, Ирвин Кардона, постигна гол кој веројатно ќе влезе во фудбалска историја и долго ќе се врти како еден од најубавите погодоци.

23-годишниот Кардона всушност беше резерва и влезе во игра во 73. минута кога неговиот тим веќе имаше водство од 0:1 на гостувањето кај Дижон, а згора на тоа имаше и играч повеќе.

Во 5. минута од судиското надополнување Кардона на една нафрлена топка скокна, се задржа во воздух и со волеј ја затресе домашната мрежа поставувајќи ги конечните 0:2.

URL

Неговиот гол и тоа како потсетува на сцена од „Matrix“ каде задржувањето во воздух беше заштитен знак.

URL
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе