#СедиДома и гледај филмови: Пет предлог комедии од 2019

Во време на пандемија здравјето ни е на прво место. Советите од здравствените власти се редовно да миеме раце, социјално дистанцирање, самоизолација. Во таква ситуација, времето секогаш полесно ќе мине со добра книга или добар филм.

Овој пат направивме топ 5 листа на комедии за подобро расположение.

1. What Men Want 

Филмот е во режија на Адам Шенкмен, а во главните улоги ги гледаме Тараџи П. Хенсон, Пит Дејвидсон, Тамала Џонс, Шекил О’ Нил, Трејси Морган и други.

Што се случува кога една жена може да слушне за што размислуваат или што мислат мажите? Па, вистински хаос, товар кој не е лесно да се издржи.

Филмот е римејк на „What Women Want“ од 2000 година, со Мел Гибсон во главната улога.

2. Isn’t It Romantic 

Романтична комедија со Ребел Вилсон и Лиам Хемсворт во главните улоги. Млада жена која е разочарана во љубовта мистериозно се наоѓа себеси заробена во романтична комедија.

Малку сатира, малку комедија, малку романтика, од сè по нешто ќе видите во филмов.

3. Jojo Rabbit

Филмот е мешавина од неверојатен хумор и сериозни идеи кои нема да се допаднат секому, но како и да е, сатирата е неверојатна.

Дефинитивно е добра препорака, филмот брилијантно се подбива со нацистите, но има и мрачна сатира видена низ детските очи.

4.The Hustle

Уште еден римејк на листава, „The Hustle“е римејк на комедијата „Dirty Rotten Scoundrels“ од 1988 година, кој пак е римејк на „Bedtime Story“ од 1964 година.

Филмов доби прилично негативни рецензии од филмските критичари, но сепак успеа да го привлече вниманието на публиката.

5. Long Shot

Уште една романтична комедија во која главната улога ја толкува Шарлиз Терон. 

Покрај Терон ги гледаме Сет Роген, Енди Серкис, Александар Скарсгард и други. За разлика од The Hustle, овој филм доби позитивни критики, но не оствари добра заработка на бокс-офисот. Со буџет од 40 милиони долари, филмот заработи само 53.4 милиони долари.

Во филмот не може, а да не ја забележите хемијата меѓу Терон и Роген. Филмов е забавен и смешен, па дефинитивно не треба да го пропуштите.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Сцена

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе