#СедиДома и гледај претстави на МНТ онлајн

Македонскиот народен театар се приклучи на иницијативите за доближување на културата до граѓаните во време на засилени мерки за заштита од коронавирусот.

„Драга публико, бидејќи овие денови не можете да уживате во магијата на театарската игра, МНТ е секогаш тука за вас. Од утре со почеток од 20 часот стартуваме онлајн и во вашите домови, каде што бесплатно преку нашиот YouTube канал можете да ги гледате претставите со следниот редослед:

18.3. „Сомнително лице“

19.3. „Изгубени Германци“

20.3. „Парите се отепувачка“

23.3. „Да тргнеме Сењор“

24.3. „Мајсторот и Маргарита“.

Останете дома, почитувајте ги препораките, бидете со нас и гледајте нѐ онлајн“, порачаа од МНТ.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Култура

Почнува „Скопско лето“ со ограничен број посетители и со мерки за заштита

Read more

Поезија од Митко Гогов објавена во Германија и Хрватска

Read more

Почина Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН и поранешен новинар

Read more

Водичот „Византиското наследство на Скопје“ излезе на англиски јазик

Read more

Вести

Почнува „Скопско лето“ со ограничен број посетители и со мерки за заштита

Читај повеќе

Облачно, а од пладне нестабилно

Читај повеќе

Од утре забранет влез во Грција за српски државјани

Читај повеќе

Нови 115 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Читај повеќе

Корона-кризата не ги исплаши Хрватите – излезноста на изборите речиси како во 2016 година

Читај повеќе

Кање Вест ќе се кандидира за претседател на САД

Читај повеќе

Зибери: 20.000 евра грантови за секој млад фармер до 35-годишна возраст

Читај повеќе

Србија на штрек: Вчера 325 нови случаи, денеска се очекува подобрување

Читај повеќе