#СедиДома мини-интервју со Јакуп Бериша

Брзо мини-интервју со крилото на скопски Шкупи, Јакуп Бериша.

1. Фудбалер идол?
- Нејмар.

2. Најдобар фудбалер против кого имаш играно?
- Калум Хадсон-Одои.

3. Најдобар совет од тренер?
- Никогаш не се откажувај од целта. Тренирај и работи максимално посветено.

4. Незаборавен момент во твојата кариера?
- Деби голот со сениорскиот тим.

5. Прв почеток со фудбал?
- Фудбал тренирам од многу мал. Професионално играм од 16 години.

6. Која е твојата мотивација?
- Мојата фамилија!

7. Кој е најоткачен од твојот тим?
- Сухејљ Мухарем дефинитивно без конкуренција. 

8. Најголема казна од клуб/тренер?
- Досега немам добиено казна и се надевам дека така и ќе остане во иднина.

9. Најголем лутко од екипата?
- Беко Исени.

10. Најслатка победа / најгорчлив пораз?
- Најслатка победа ми беше против Струга 1:2. Многу тежок натпревар и слатки 3 бода. Секој пораз е горчлив.

11. На кој стадион најмногу сакаш да играш со твојот тим?
- Секогаш најубаво е пред своја публика на „Чаир“ затоа што атмосферата е прекрасна. На второ место би ја ставил арената „Тоше Проески“.

12. Што би променил во нашата македонска фудбалска лига?
- Да има подобри услови за тренинг и игра.

Интервјуто е позајмено од footbla.com.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе