КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2022/2023

Седлоски: Одиме на победа со два разлика

Македонскиот фудбалски првак Шкупи утре ќе го игра реваншот од третото квалификациско коло за Лига Европа. Противникот на чаирчани, Шамрок од Ирска на првиот натпревар пред четири дена победи со 3:1.

Фото: ФК Шкупи Скопје

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, верува дека неговите избраници можат да ја анулираат предноста на Шамрок.

– Одиме на победа со два гола разлика. Немаме друг избор. Мора да дадеме максимум во текот на целиот натпревар. Уште од самиот почеток треба да тргнеме агресивно. Грешките да ги сведеме на минимум. Видовме и во Ирска, и на претходните средби како се казнуваат грешките во евро-куповите. Верувам во мојот тим, но се надевам дека со помош на нашите навивачи можеме да ја анулираме негативата од два гола од првиот натпревар, изјави Седлоски на денешната официјална прес-конференција.

Натпреварот Шкупи - Шамрок е закажан за утревечер од 21 часот на Национална Арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Билетите по цена од 150 денари се во продажба во подажните места на Литература МК во Ист Гејт и Рамстор Мол, можат да се набават и на билетарата на стадионот „Чаир“ и на Арената „Тодор Проески“, како и на Бит Пазар, додека онлајн можат да се купат на MKTickets.

реклама

На кого Русија ќе продава нафта откако ќе настапи целосното ембарго на ЕУ?

Read more

Мејведер го нокаутира Асакура во втората рунда

Read more

Објавена фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета

Read more

Научно докажано: Ако јадете ореви ќе живеете подолго

Read more

Фудбал

Незгоден удар: Голманот на Чешка му го раскрвави носот на Роналдо

Read more

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Read more

Сите голови и асистенции на Пандев за Македонија

Read more

Швајцарија забрани летање орли во Катар

Read more
 

Спорт

Незгоден удар: Голманот на Чешка му го раскрвави носот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мејведер го нокаутира Асакура во втората рунда

Читај повеќе

Надал се повлече од Лејвер купот

Читај повеќе

Почина македонскиот ракометен тренер Андон Бошковски

Читај повеќе
  • play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Читај повеќе
  • play_arrow

Маркес повторно блесна во Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Читај повеќе

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Читај повеќе