Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Заврши европската авантура за Шкупи во Конференциската лига на УЕФА со синоќешниот пораз од Санта Клара (0:2). Португалскиот тим и на првиот дуел беше поуспешен со 3:0 и заслужено оди во следната рунда.

Тренерот на македонскиот тим Гоце Седлоски рече дека Санта Клара заслужено оди понатаму.

– Морам да му честитам на тимот на Санта Клара. Мислам дека во првиот натпревар ние бевме малку исплашени и покажавме преголема почит кон ривалот. Првиот гол во Скопје беше автогол, а другите два гола исто така беа наша грешка. Денес дојдовме тука со некои промени во тимот, каде што им дадовме можности на некои други играчи.
Знаевме од почетокот дека ќе биде тешко, бидејќи пред нас имавме многу силен противник. Морам да кажам дека сум задоволен од играта на мојот тим, особено во второто полувреме. Уште еднаш, мислам дека Санта Клара ја заслужи оваа победа и му посакувам успех во ова натпреварување, изјави Седлоски на прес-конференцијата по синоќешниот меч.

Синоќа и Шкендија по втор пат загуби од својот противник Рига, па македонскиот фудбал остана без ниту еден претставник во евро-куповите уште пред да се разгорат борбите. 

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе