Седум филмови кои треба да ги гледате оваа есен

Иако пандемијата влијае на филмската индустрија, и оваа есен ни пристигнуваат нови филмови кои ќе ги гледаме со задоволство.

BBC издвои седум филмови кои мора да ги гледате оваа есен:

Tenet

Долгоочекуваниот филм конечно е тука. Станува збор за научно-фантастичен филм за таен агент кој открива мистериозно оружје со кое може да се патува во времето.

Remote video URL
Mulan
Remote video URL

Семејството ѝ соопштува на Мулан (Лиу Јифеи) дека имаат најдено соодветен сопруг за неа. Но, во меѓувреме избива војна и нејзиниот татко не може да се бори, па Мулан преправена во маж го зазема неговото место во кинеската војска. Филмот веќе со недели наназад е најпиратиран филм.

I’m Thinking of Ending Things
Remote video URL

Во овој филм ја следиме младата девојка која заминува со нејзиниот дечко на изолирана фарма, а она што ќе го види таму ќе ја натера да го преиспита тоа што го знае за него, но и за себе.

The Glorias
Remote video URL
White Riot
Remote video URL

Документарец кој вреди да се гледа.

Kajillionaire
Remote video URL
The Devil All the Time  
Remote video URL
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Филм & ТВ

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Читај повеќе

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Читај повеќе