Седум фризури за долга коса за секој ден во неделата

Ако имате долга коса сигурно ви е смачено да мислите како да ја средите секој ден во неделата за да изгледа интересно, а тоа да не ви одзема многу време наутро.

Блогерката Кејли Мелиса предлага седум едноставни фризури за долга коса што се лесни за изведување, а изгледаат фантастично. Нема веќе здодевни опавчиња и секојдневно горење на косата со преса или фигаро.

Пробајте ги сите попладнево да проверите колку време ќе ви треба за секоја наутро.

 

реклама

Стил

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more