Седум фризури за долга коса за секој ден во неделата

Ако имате долга коса сигурно ви е смачено да мислите како да ја средите секој ден во неделата за да изгледа интересно, а тоа да не ви одзема многу време наутро.

Блогерката Кејли Мелиса предлага седум едноставни фризури за долга коса што се лесни за изведување, а изгледаат фантастично. Нема веќе здодевни опавчиња и секојдневно горење на косата со преса или фигаро.

Пробајте ги сите попладнево да проверите колку време ќе ви треба за секоја наутро.

 

реклама

Стил

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more