Седум фудбалери кои можеа да бидат како Меси и Роналдо

HITC Sevens има нова интересна анализа. Од поранешната ѕвезда на Њукасл Јунајтед Атем Бен Арфа до долгогодишниот фаворит на Бешикташ Рикардо Каресма, овие фудбалери можеа да се мерат рамо до рамо со Лео Меси и Кристијано Роналдо да не беа разни фактори како повреди и некои карактерни особини.

реклама

Фудбал

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Read more

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Read more

Нови видеа

play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more
play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Read more
play_arrow

Рецепт за топло чоколадо што мора да го пробате

Read more
play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more
play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more
play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more