Не ми се допаднал „Frozen“, жена му вдомила 550 мачки...

Седум најбизарни причини за развод

Неверство, финансиски проблеми, психичко и физичко малтретирање се најчести причини зошто луѓето се разведуваат. Но HuffPost издвои 7 најбизарни причини за развод кои се показател дека луѓето секогаш ќе најдат некоја причина да се разведат доколку го сакаат тоа.

На маж ми не му се допадна анимираниот филм „Frozen“

Жена од Јапонија се развела од нејзиниот сопруг бидејќи не му се допаднал анимираниот филм „Frozen“. Таа му кажала дека тој има психички проблеми бидејќи не може да го разбере филмот.

Жена ми ја опседна дух

Маж од Дубаи како причина за развод на бракот навел дека жена му е опседната од дух. Неговата сопруга не сакала да има секс со него, а нејзиното семејство рекло дека таа е опседната со дух од арапска митологија.

Голема потреба за секс

„Премногу секс не е добра работа“, според Идиецот кој побарал развод и ја навел оваа причина. Неговата сопруга ја нарекол агресивна, тврдоглава и нимфоманка која му давала таблети за да биде подобар во кревет. Исто така му се заканувала дека ќе спие со други мажи ако тој не може да ја задоволи.

Жената вдомила 550 мачки

Мажот поднел барање за развод откако неговата сопруга вдомила 550 мачки, пишува Times of Israel. Тој рекол дека нема каде да спие и да јаде од нејзините мачки.

Имал преголем пенис
Една жена од Нигерија го оставила сопругот затоа што имал преголем пенис. Немале секс пред бракот, а кога дошло до интимниот чин, таа го опишала тој момент како кошмар.

Бакнала коњ

Маж се развел од неговата сопруга бидејќи видел фотографија на Facebook на која таа бакнува коњ.

Оставал садови во мијалникот

Жена го оставила нејзиниот сопруг бидејќи постојано оставал чаши во мијалникот.

реклама

Љубов и секс

Како да знаете дали некој флертува со вас?

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Пет начини на кои сексот ве разубавува

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе