Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Видеоигрите доживеаја невиден бум за време на пандемијата со коронавирус, со оглед на тоа дека многу луѓе ширум светот беа затворени во нивните домови и им требаше релаксација и занимација.

Во јуни излегуваат возбудливи нови игри за PC, PS4, Xbox One и Nintendo, а Gameranx состави листа од седумте кои се очекуваат со најголемо нетрпение.

#7 Desperados 3

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE

Премиера: 16 јуни

#6 The Elder Scrolls Online: Greymoor

Платформа: PS4, XBOX ONE

Премиера: 9 јуни

#5 Ninjala

Платформа: Switch

Премиера: 24 јуни

#4 Disintegration

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE

Премиера: 16 јуни

#3 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE, Switch

Премиера: 23 јуни

#2 Valorant

Платформа: PC

Премиера: 2 јуни

#1 The Last of Us 2

Платформа: PS4

Премиера: 19 јуни

БОНУС

Command & Conquer Remastered Collection

Платформа: PC

Премиера: 5 јуни

Fortnite Chapter 2 Season 3

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE, Switch

Премиера: 4 јуни

Remote video URL
Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Гејминг

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Read more

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе