Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

За многу апликации сметате дека ќе ви го олеснат животот, а всушност се многу опасни, како и за вашиот уред така и за вашата приватност.

Ова се 7 апликации кои не треба да ги имате во вашиот смартфон:

QuickPic Gallery

Оваа апликација во 2018 година беше избришана од Google Play Store бидејќи е откриено дека префрлаат податоци на корисниците на нивните сервери.

ЕS File Explorer

Oва беше една од најпопуларните апликации на времето, но бидејќи имаше сомнителни огласи и реклами ја отстранија од Play Store.

UC Browser

Овој интернер пребарувач беше најпопуларен во Кина и Индија. Не треба да го користите доколку не сакате да ви бидат загрозени вашите лични податоци.

CLEANit

Оваа апликација е наменета да ослободи меморија во вашиот телефон, но прави повеќе штета отколку корист.

DU Battery Saver & Fast Charge

Не постои апликација која може да го забрза времето на полнење на вашиот телефон.

Dolphin Web Browser

Преку оваа апликација може да ве следат на кои локации се движите во секое време.

Fildo

Апликација која служи за нелегално преземање на музика од компанијата Netease. Нејзината намена укажува на тоа дека не е паметно да ја имате во вашиот телефон.

реклама

За температура од 37,2°C не земајте „парацетамол“

Read more

Елен Пејџ: Јас сум трансродово лице, викајте ме Елиот

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Софтвер

Избришавте СМС порака по грешка? Еве како да ја вратите назад

Read more

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more

Пак немаш меморија? Овие апликации најефикасно ги чистат Android телефоните

Read more

Милиони Android смартфони пред голем проблем - Дали е вашиот меѓу нив?

Read more

Гик

2020 една од трите најтопли години

Читај повеќе

Уште не излегле 875 и 885, а веќе се подготвува нов Snapdragon

Читај повеќе

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за Poco M3: Одлични перформанси и пристапна цена

Читај повеќе

Автопат на иднината: Асфалтот заштедува гориво, соларни панели за осветлување

Читај повеќе

Јупитер и Сатурн во позиција што се нема повторено 800 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск упорен: Првиот човек на Марс ќе слета за шест години

Читај повеќе

Pfizer доби зелено светло во Велика Британија, вакцинирањето почнува следната недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Chang’e 5 успешно слета на Месечината

Читај повеќе