Седум работи што мажите ги сакаат, но никогаш нема да ги побараат

Машко-женските односи се комплицирани, но тоа не значи дека не може да функционираме заедно.

Вашиот партнер избрал да биде со вас, ви покажува љубов, посветен ви е, а сепак понекогаш се чувствувате како да не го разбирате доволно. Тоа е можеби поради фактот дека мажите, исто како и жените, имаат потреби, емотивни и физички, кои нема така лесно или воопшто да ги кажат на глас, како што тоа го прават повеќето жени.

Мет Богс, терапевт за двојки, споделува со жените седум работи што мажите ги сакаат од нив, но не знаат како да ги побараат и најверојатно нема да го направат тоа.

реклама

Љубов и секс

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Read more

Нови видеа

play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more